Žehlení není právě nejoblíbenější činností v domácnosti. Proto bychom měli mít takového pomocníka, který nám tuto práci alespoň trochu usnadní. Pokud se nenabídne žádný dobrovolník z rodiny, musíme alespoň vybrat vhodnou žehličku. V této oblasti máme tři možnosti volby.
a) Klasická suchá žehlička – je sice celkem levná, ale zastaralá. Práce s ní je zdlouhavá. Zejména, pokud se nám v košíku s prádlem hromadí košile.
b) Parní stanice– mají sice tu výhodu, že vyžehlí i více vrstev prádla, ale jsou příliš objemné a celkem drahé.
c) Napařovací žehlička– je to v podstatě zlatá střední cesta, která rozhodně nezklame.
Při výběru napařovací žehličky je dobré uvědomit si několik základních věcí.
1. Kde budete nejčastěji žehlit– někdy mají přístroje příliš krátkou šnůru a pak se musí tento problém řešit šnůrou prodlužovací. Většinou mají žehličky šnůru dvoumetrovou.
2. Jak často jste nuceni s žehličkou pracovat– pokud máte to štěstí, že vám žehlení zabere několik minut týdně, pak váhu žehličky asi řešit nebudete muset. Pokud máte ale u žehlicího prkna vystojený důlek, oceníte nižší váhu tohoto nástroje.
3. Jste roztržití anebo vás stále něco nutí odbíhat?– rozhodně bude bezpečnější pořídit si žehličku s automatickým vypínáním ve svislé a vodorovné poloze a také při převrácení.
Na co si dát při výběru žehličky pozor
Rozhodně je dobré navštívit některé stránky na internetu, které se zabývají testováním různých výrobků. Tam snadno zjistíte všechny nedostatky a výhody různých testovaných značek a modelů. Problémem totiž bývá i zanášení napařovací žehličky vodním kamenem. A právě těmito potížemi se testy zabývaly. Za další nevýhodu u téměř všech žehliček, které jsou na trhu, je podle spotřebitelů považován návod k použití. Bývá psán tak malým písmem, že je téměř nečitelný. Ale to už je jen malá vada na kráse a na funkci to určitě vliv mít nebude.