Dřevěné pergoly – nestárnoucí klasika pro všechny typy objektů


Přirozený vzhled zahradního přístřešku

Jakýkoli jiný materiál než dřevo, nepůsobí přirozeně. O tom se mohou přesvědčit lidé, kteří uvažují např. o nábytku z dřevotřísky. Dřevěný masiv zkrátka žádné lamino nemůže nahradit. To samé platí o pergolách, jejichž obdoby si některé národy oblíbily již ve starověku, a s nimiž se dnes setkáváme v mnoha zahradách.

dřevěná pergola

Velké oblibě se dnes těší také hliník, je totiž velmi lehký a snadno se povrchově upravuje eloxováním, čímž lze docílit celé řady nejrůznějších barevných odstínů. Je to však kov a bez ohledu na jeho přednosti ohledně odolnosti vůči korozi, UV záření a mechanickému poškození působí chladně. Přirozeného vzhledu zahradního přístřešku zkrátka docílíte poctivými dřevěnými trámky a latěmi, ať už je navrhnete v jakémkoli dekoru.

Vhodný pro všechny typy objektů

S dřevěnými pergolami Pergoly Trutnov můžete vyrukovat na každém typu pozemku i objektu ve stylu rodinného domu, postaveného v době secese, kubismu, funkcionalismu, socialistického realismu, ale i klasické zděné novostavby a samozřejmě i v podobě nízkoenergetické stavby, nebo snad dokonce pevné či mobilní dřevostavby. Pokud zvolíte vhodné místo a rozměry přístřešku, může s okolím ladit tak, jako by byl jeho přirozenou součástí již odjakživa.

rostliny na pergole

Rozhoduje povrchová úprava

Dnes se staví pergoly na klíč a pro firmu není problém zhotovit dílo doslova na míru, a tak paradoxně největší břímě výstavby spočine na vás – musíte se rozhodnout, jakou bude mít podobu, a jak bude dřevo povrchově upravené. Kromě ochranné impregnační vrstvy jde o odstín nátěru či mořidla a zde se vyplatí konzultace s architektem, nebo alespoň přikládání různých variant vzorků k fotografii, případně přímo „na živo“ na určeném místě. Krytá terasa (nebo altán) je totiž obvykle nejvyužívanější prostor v exteriéru celého zahradního pozemku a velmi záleží hlavně na jeho vzhledu a celé navrhované koncepci.