Jedním z důvodů, proč si lidé pořizují mobilní celoročně obyvatelné objekty, je jejich přijatelná cena a velmi nízké náklady na bydlení. Dají se snížit hlavně vlastním zdrojem pitné vody ze studny, vytápěním dřevem, případně fotovoltaikou či solárními kolektory na ohřev vody.
Budete mít dostatek svého soukromí – když za sebou zabouchnete dveře bytu na městském sídlišti, máte pocit, že jste konečně ve svém, a že vám mohou být ti ostatní „ukradení“. To je však jen zdánlivý dojem, na sídlišti jste v obležení zvuků, které si zrovna nepřejete slyšet, jako je ždímání automatické pračky od sousedů, hlasitá hádka lidí na schodišti, provoz vysavače, elektromotor výtahu, hra na bicí nadšeného bubeníka, hlasitá hudba jako podtext k filmovému dramatu atd. K tomu všemu elektrosmog z mnoha Wi-Fi zdrojů, takže tu máte pestrou plejádu negativních jevů, které vám tu zpestřují život. Není nadto mít své soukromí a bydlet někde mimo takové zóny, s mobilní celoročně obyvatelnou dřevostavbou to možné je, kupříkladu v chatové oblasti, kde máte sice přípojku elektřiny, ale vlastní zdroj vody, krbová kamna na dřevo a nejbližší sousedy relativně daleko, o jejichž životě mnohdy ani nevíte.
Budete blíže přírodě – každý z vás jistě chápe význam přírody pro lidský život, přesto spousta lidí žije ve městech, vydává se tam za prací, nakupuje a dokonce i sportuje či relaxuje. Pohodlí městského života však bývá vyváženo stresem, těch stresových faktorů je tu celá řada, např. zvýšený hluk, prašnost a smog, špatné mezilidské vztahy a různé konflikty, automobilový provoz a přeplněné silnice, betonová džungle, spousta aut na chodnících a podél silnic, málo zeleně, a to vše nám bere energii, poškozuje imunitu a přispívá k rozvoji civilizačních chorob. V dřevěných mobilních domech celoročních se tomuto trendu můžete vyhnout, zvolíte-li vhodnou lokalitu, co nejdál od toho „městského blázince“.