Dnešní pediatři prý bijí na poplach a varují rodiče před narůstající obezitou dětí. Bohužel, mají pravdu. Stačí se rozhlédnout kolem sebe. Také vaše dítě patří do této ohrožené skupiny? Jak mu ale říci, že by mělo se sebou něco dělat a trochu zhubnout. Všichni víme, jak tenký led je tento problém. Stačí nevhodně zvolené slovo a v budoucnu se může vaše dcera nebo i syn potýkat s anorexií nebo bulimií. Jistě ze svého okolí takové případy znáte.
· Zkuste to vyřešit šalamounsky.
– Žádné dítě, ať je to sebevětší „počítačový pecivál“ neodolá jedné zábavě.
– Tou je skákání na trampolíně.
Tak až bude mít narozeniny nebo přinese ze školy hezké vysvědčení, kupte mu tento „prostředek na zhubnutí“. Můžete tím jen získat.
1) Vaše dítě se konečně začne hýbat.
2) Skákání mu přinese radost do života.
3) Nebude věčně vysedávat u počítače a hrát více či méně stupidní hry.
A třeba vás to zláká natolik, že si přijdete poskočit i vy.
Bezpečnost na prvním místě
U dětí je ale zapotřebí dávat velký pozor na jejich bezpečnost. Stačí malá nepozornost a zábava se může změnit v pláč. Zejména malé děti se dovedou rozdovádět tak, že si mohou ublížit.
· Aby k tomu nedošlo, je zapotřebí, aby byla dětská trampolína vybavena ochrannou sítí.
· Ta vašeho potomka vždy vrátí do patřičných mezí a zabrání tak případnému úrazu.
Ochranná síť je pevná a zároveň pružná. Je vyrobena z uměle tkaného a voděodolného vlákna (Terylén) a hlavní složky, kterou je polyester. Přesto je ale zapotřebí mít zajištěný neustálý dozor u menších dětí.
– Trampolíny se vyrábějí v několika velikostních variantách.
– Můžete mít na své zahradě malé až po ty skutečně obrovské.
Vybírejte tedy i podle nosnosti, kterou uvádí výrobce. Zároveň je také zapotřebí dodržovat nejen bezpečnostní pokyny, ale také rady, jak svou trampolínu udržovat a tím jí zvýšit životnost.