Zeolit versus písek


Možná se budete divit, ale ti už se koupají zcela běžně. Ovšem oni jsou schopni skočit do bazénu i v lednu. Normální teplokrevný člověk omdlévá jen to vidí. A počká si na lepší teploty. Zatím však jen obhlíží, co je třeba upravit a co bude třeba přikoupit. Také bude třeba sehnat nový písek, ten starý je tam třetím rokem, a tak je nejvyšší čas. Jenže, je písek skutečně tím nejlepším co do filtrace můžeme dát? Hodně let to skutečně platilo. Jenže časy se mění, jak se říká a výzkumy za tu dobu zase někam pokročily. A tak se vlastně pomocí mikroskopů přišlo na to, že lepší čistící účinky, než písek má něco zcela jiného. Je to sice písku vzdáleně podobné, ale základ to má jiný. Jeho název je zeolit a stejně jako písek se do filtrace pouze nasype. A proč je to lepší?

bazén u domu

Voda totiž při cirkulaci přes filtrační jednotku mikroskopická zrníčka písku obtéká. Tyto zrníčka mají hrany, a právě na nich ulpí ta naprosto drobná, okem neviditelná nečistota. To je ten proces, který nám udržuje čistou vodu. Když si však do téže filtrace dáme již řečený zeolit, voda neprotéká jen kolem něj, ale i přes něj, tedy, přesněji, protéká jím samotným. Jeho vnitřkem.

nohy a voda

Jak je to možné? Zeolitová zrníčka jsou provrtána mikro tunýlky. Jsou prostě děravá jako řešeto a tím se vlastně zvyšuje jejich čistící schopnost. Což v praxi znamená, že není třeba, aby filtrace běžela tak často jako je tomu při pískové náplni. Takže tím vlastně ušetříme za spotřebu elektrické energie. A každá koruna se počítá. Pokud chcete zeolit také vyzkoušet, není na tom nic složitého, postačí kliknutí na odkaz zde v tomto článku. Poznáte jej podle jiné barvy textu. Nu a tím se dostanete na webové stránky firmy, která vám zeolit prodá v jakémkoli množství. Stačí jen objednat a zaplatit. Objednané zboží vám přivezou až na adresu, kterou jste uvedli.